برای مشاوره و خرید محصولات تماس بگیرید.   09352249782​

قهوه گانودرما چیست و خاصیت های درمانی آن

قهوه گانودراما چیست

قهوه گانودرما یک نوع قهوه است که حاوی عصاره‌ای از قارچ گانودرما لوسیدوم (Ganoderma lucidum) است. قارچ گانودرما لوسیدوم یکی از قارچ‌های دارویی معروف است که در سنت‌های پزشکی چینی و آسیایی به عنوان یک روش درمانی استفاده می‌شود.

همچنین قهوه گانودرما ترکیبی است که قهوه معمولی به عنوان پایه اصلی آن استفاده می‌شود و عصاره قارچ گانودرما به آن اضافه می‌شود. قهوه گانودرما ادعا می‌کند که به دلیل حضور قارچ گانودرما در ترکیب، میزان آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مفید دیگر در قهوه افزایش می‌یابد و این می‌تواند به بهبود سلامتی و بهبود عمومی بدن کمک کند.

قارچ گانودرما لوسیدوم هزاران سال است که در کشورهایی مانند چین، ژاپن و سایر مناطق آسیا برای ترویج سلامت و بلندمدت استفاده می‌شود اما اخیراً در غرب این قارچ محبوب شده است چرا که بیشتر افراد برای بهبود کیفیت زندگی خود به سوی محصولات طبیعی جذب شده‌اند.

خواص قهوه گانودرما

تاریخچه قارچ گانودرما

این یک قارچ با رنگ تیره و ظاهر بیرونی درخشان است. این قارچ از گذشته توسط طبیب های دارویی چینی محترم شمرده شده است و علاوه بر فواید دارویی برای استفاده بهداشتی نیز گزارش شده است. این قارچ در چین اغلب به عنوان “قارچ جاودانگی” یا “قارچ معنوی” یاد می کنند که به معنی قدرت الهی و طول عمر بیشتر است.

در متون دارویی چینی باستان فواید مختلفی به این قارچ نسبت داده شده است. در این متون انواع خاصی از داروها، اثرات آنها و نحوه عملکرد آنها را نوشته شده است که در طب سنتی چینی به آن “نیروی زندگی” فرد می‌گویند. این قارچ می‌تواند ذهن را آرام کند و سرفه، آسم و خس خس را تسکین دهد. همچنین می‌تواند علائم سرگیجه، بی خوابی و زمانی که قلب شما احساس می‌شود که داخل بدنتان سریع تر ضربان می‌زند یا تپش دارد آن را کاهش دهد.

قبل از اینکه قارچ گانودرما لوسیدوم به طور گسترده تری کشت شود، تنها اشراف و ثروتمندان چین می‌توانستند از آنها استفاده کنند. برخی می‌گویند که این قارچ به دلیل هزینه‌ی بالا و اختصاصی بودنش شهرت خود را پیدا کرده است. با این حال، این قارچ همچنان به طور گسترده در سراسر چین، ژاپن و آسیا برای حفظ سلامتی و درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود.

خواص قهوه گانودرما دکتر بیز

انواع قارچ گانودرما

سه نوع قهوه اصلی و محبوب گانودرما در جهان عبارت است از:

 • قهوه گانودرما موکا
 • قهوه گانودرما لاته
 • قهوه گانودرما سوپریم

آیا قهوه گانودرما مفید است؟

در حالی که قارچ گانودرما لوسیدوم به طور گسترده در شرق آسیا مورد استفاده قرار گرفته است، مطالعات روی قارچ در کشور های دیگر هنوز در مراحل اولیه است. ذکر این نکته مهم است که قبل از اینکه در مورد فواید سلامتی بالقوه قهوه گانودرما بگوییم، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، با این حال، در اینجا اطلاعات و تحقیقات اولیه را می گویم:

1_تحقیقات نشان داده گانودراما در درمان آسیب و بیماری جدی کلیه کمک کند.

مطالعات نشان می‌دهند که این قارچ ویژگی‌هایی دارد که ممکن است در پیشگیری از بیماری کلیه مفید باشد. 

2_درمان خستگی مزمن را درمان می کند

سندرم خستگی مزمن (CFS) که آنسفالومیلیت میالژیک (ME) نیز نامیده می شود، وضعیتی است که در آن بیمار بیش از شش ماه خستگی یا خستگی شدید را تجربه کرده است. علت ناشناخته است، اگرچه نظریه های مختلفی وجود دارد، و ممکن است بیش از یک عامل باعث آن شود. مطالعه ای که در تایلند انجام شد نشان داد که قارچ گانودرما لوسیدوم ممکن است در کاهش خستگی و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به CFS مفید باشد. شرکت کنندگان در این مطالعه همچنین هیچ عارضه جانبی قابل توجهی را گزارش نکردند.

3_ در درمان برخی از انواع بیماری‌های عفونی کمک می کند

قارچ گانودرما لوسیدوم شامل ترکیبات شیمیایی به نام تریترپن‌ها می‌باشد که فعالیت سلول‌های NK را پشتیبانی می‌کند. سلول‌های NK یک نوع سلول خون سفید هستند که می‌توانند سلول‌های تومور یا سلول‌های آلوده به ویروس را بکشند.

اکنون این قارچ در مناطق خاصی برای درمان بیماری‌های عفونی مانند برونشیت (التهاب لوله‌های برونشی در ریه) و هپاتیت ویروسی (التهاب کبد) استفاده می‌شود.

4_در درمان بیماری‌های عصبی کمک می کند

بر اساس طب سنتی چینی، قارچ گانودرما لوسیدوم ممکن است اثر آرامبخش یا آرام کننده داشته باشد که این امر باعث می‌شود که در درمان شرایطی مانند اضطراب، بی خوابی و تپش قلب مفید باشد.

مطالعات ابتدایی نشان می‌دهند، یعنی این قارچ ممکن است در بازیابی و رشد قسمت‌ها و عملکرد سیستم عصبی کمک کند. گانودرما لوسیدوم همچنین توسط بسیاری به عنوان یک ضد افسردگی موثر تصور می‌شود.

قهوه گانودرما برای لاغری

قهوه گانودرما سرطان را درمان می کند؟

یکی از بحث هایی که اخیراً رایج شده است، استفاده از قهوه گانودرما برای درمان سرطان است. حال سوال مهم اینجاست: آیا قهوه گانودرما واقعا به درمان سرطان کمک می کند؟

اهمیت دارد که بگوییم در حالی که قهوه گانودرما ممکن است برخی خواص دارویی را ارائه دهد اما ادعا کردن آن به عنوان درمان سرطان هنوز زود هنگام است. تحقیقات علمی یک فرآیند پیوسته است و ادعاهای گسترده درباره درمان سرطان بدون آزمایشات بالینی قوی و مدارک، نادرست است. البته خبر خوب این است که به نظر می رسد این قهوه در کنار درمان های سرطان مانند شیمی درمانی و رادیوتراپی به خوبی کار می کند اما برای درمان سرطان به عنوان یک داروی انفرادی نیاز به تحقیق بیشتر است.

با این حال، برخی شواهد به سمت استفاده از گانودرما به عنوان تکمیل درمان‌های سنتی سرطان اشاره دارد و محققان در درک اینکه قارچ گانودرما چگونه می‌تواند در درمان‌های سرطان مورد استفاده قرار گیرد در حال تحقیق هستند. در زیر تحقیقاتی که تاکنون انجام شده را بازگو میکنم:

1_سیگنال دهی سلولی: برخی از مطالعات انجام شده در لوله های آزمایش (در شرایط آزمایشگاهی) نشان می دهد که ترکیبات خاصی در قارچ Reishi، مانند تریترپن ها و پلی ساکاریدها، می توانند در نحوه ارتباط سلول های سرطانی اختلال ایجاد کنند. آنها به نوعی یک علامت توقف در مقابل برخی سیگنال های مهم قرار می دهند.

2_چرخه سلولی و آپوپتوز: گانودراما می‌تواند باعث توقف رشد سلول‌های سرطانی شود و حتی آنها را مجبور به خود تخریبی کند.

3_تقویت شیمی درمانی و رادیوتراپی: در یک بررسی که به 5 مطالعه مختلف پرداخته شد، آنها دریافتند قهوه گانودراما می تواند در کنار شیمی درمانی یا رادیوتراپی به بیماران سرطانی کمک کند.

قبل از مصرف قهوه گانودراما براب درمان سرطان با پزشک خود مشهورت کنید.

عوارض قهوه گانودرما

عوارض قهوه گانودرما چیست؟

اطلاعات کمی در این مورد موجود هست اما کسانی که بیماری دارند قبل از مصرف بهتر است با پزشک خود مشورت کنند.

ممکن است خطر خونریزی را در برخی از افرادی که قبلاً اختلالات خونریزی دارند افزایش دهد. حداقل دو هفته قبل از هر گونه جراحی برنامه ریزی شده از مصرف قارچ گانودرما لوسیدوم خودداری کنید و همیشه قبل از شروع هر برنامه مکمل جایگزین با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین مصرف بیش از حد کافئین می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی مانند سردرد، عصبی بودن، تحریک پذیری، ضربان قلب تندتر، عصبی بودن و حرکات غیر ارادی عضلات به نام لرزش ایجاد کند. همانطور که احتمالا از قبلاً می دانید قهوه حاوی یک محرک طبیعی به نام کافئین است. مقدار کافئین موجود در قهوه شما می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، نوشیدن روزانه 400 میلی گرم کافئین برای بزرگسالان بی خطر در نظر گرفته می شود. زنانی که باردار هستند یا در حال شیردهی هستند، باید مصرف خود را به بیش از 200 میلی گرم در روز محدود کنند، اما برای توصیه های غذایی خاص با پزشک خود مشورت کنند.

طرز درست کردن قهوه گانودرما

دو روش کلی برای تهیه قهوه گانودرما وجود دارد:

روش اول: دم کردن قهوه گانودرما با پودر قارچ

مراحل تهیه:

 1. یک قاشق چای‌خوری پودر قهوه گانودرما را با دو قاشق غذاخوری قهوه آسیاب شده در فرنچ پرس یا قهوه‌ساز بریزید.
 2. آب جوش را به قهوه و گانودرما اضافه کنید و به مدت 4 تا 5 دقیقه دم کنید.
 3. قهوه را صاف کنید و در فنجان بریزید.
 4. در صورت تمایل، می‌توانید شیر یا خامه به قهوه خود اضافه کنید.

روش دوم: دم کردن قهوه گانودرما با عصاره قارچ

مراحل تهیه:

 1. یک قاشق چای‌خوری عصاره قارچ گانودرما را به قهوه دم شده اضافه کنید.
 2. خوب هم بزنید تا عصاره گانودرما در قهوه حل شود.
 3. در صورت تمایل، می‌توانید شیر یا خامه به قهوه خود اضافه کنید.

نکات:

 • برای طعم قوی‌تر قهوه گانودرما، می‌توانید از دو قاشق چای‌خوری پودر گانودرما استفاده کنید.
 • اگر طعم تلخ قهوه گانودرما را دوست ندارید، می‌توانید از شکر یا عسل به عنوان طعم‌دهنده استفاده کنید.
 • قهوه گانودرما را می‌توانید به صورت گرم یا سرد بنوشید.
 • اگر باردار هستید یا شیر می‌دهید، قبل از مصرف قهوه گانودرما با پزشک خود مشورت کنید.

سفارش قهوه جابلسا

شما می توانید انواع دان قهوه را با ترکیب های مختلف روبوستا و عربیکا از بزرگ ترین کارخانه رستری شرق کشور یعنی جابلسا بخواهید. برای خرید و مشاوره می توانید با شماره بالای صفحه تماس حاصل فرمایید یا از طریق سایت اقدام کنید.

در پایان:

در تحقیقات اولیه نشان داده شد که قهوه گانودرما خواص درمانی زیادی دارد و حتی در زمان های قدیم از قارچ گانودرما استفاده دارویی می شد. ما هنوز در مطالاعات اولیه هستیم و احتمالا در آینده این قارچ بتواند بیماری های بسیاری را درمان کند. نوشیدن این قهوه خواص دارویی زیادی دارد ولی قبل از مصرف حتما با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
کلمه عبور این حساب کاربری را وارد کنید:
یک کد برای ایمیل زیر ارسال گردید:
یک کد برای شماره همراه زیر ارسال گردید: {{ phoneNumber }}